Stručne kompetencije učenika

Stručne kompetencije učenika i zahtevi savremenog tržišta u
Niškom regionu

U  ETŠ "Nikola Tesla", dana  27.03.2013. god., održan je  Okrugli sto, u cilju povezivanja stručnog obrazovanja, visokog obrazovanja i privrede (Savez udruženja privrednika).

Održana je demonstracija stručnih kompetencija učenika u obrazovnom profilu tehničar mehatronike. Montaža mehatronskog sistema, podešavanje parametara i puštanje u rad  modela uređaja za savijanje delova sa pneumatskim upravljanjem. Model uređaja pakerice sa elektropneumatskim upravljanjem.

Isticanje znanja i borba za sistem vrednosti koji su sve manje zastupljeni u medijima, trebalo bi da budu primer i podstrek svima mladim ljudima, zaključak je skupa, kao i da mladi ljudi neskromno prikazu svoje znanje gde god im se ukaže prilika.

prof. Dejan Stamenković

Gosti okruglog stola