Teslaši pokupili nekoliko nagrada na 6-toj IEEESTE konferenciji

Na Elektronskom fakultetu  u Nišu 28. Novembra 2013. godine odražana je 6-ta IEEESTE konferencija na kojoj su đaci naše škole postigli izuzetan uspeh. Rad Izrada Van De Grafov-og generatora u laboratorijskim uslovima, čiji su autori L. Petrović, J. Krstić, M. Mihajlović, M. Dimitrijević, R.Mitić, V. Dimić osvojio je prvo mesto kao najbolji rad izglasan od strane svih autora na konferenciji, treće mesto na on-line glasanju za najbolji rad  i treće mesto za najbolju praktičnu realizaciju rada. U izradi generatora učestvovali su učenici prvog i drugog razreda oglednih odeljenja: Tehničar za mehatroniku i Elektrotehničar informacionih tehnologija.

Rad GSM kontrola rada termoregulatora, autora  Jovana Krstića, učenika odeljenja II-5, takođe je bio nagrađen,  njegov rad je na on-line glasanju za najbolji rad zauzeo drugo mesto.

Fotografije izrade Van De Grafov-og generatora možete pogledati u našoj galeriji slika.

Ponosni smo na naše đake!