2. Olimpijada tehničkog stvaralaštva mladih Jugoistočne Evrope

2. Olimpijada tehničkog stvaralaštva mladih Jugoistočne Evrope održana je u Zrenjaninu 27-28.08 2014 godine. Organizator olimpijade je Asocijacija tehnike, informatike i obrazovanja Jugoistočne Evrope, uz podršku Tehničkog fakulteta "Mihajlo Pupin" i Visoke tehničke škole strukovnih studija.

Iz naše škole učestvovala su dva učenika:

1. Krstić Jovan (odeljenje III5), u takmičarskom delu-naziv rada Web Home Controler
2. Stanković Lazar (odeljenje II5) u revijalnom delu-naziv rada Vetrogenetator male snage.

Svoje eksperimente, naučne i tehničke radove, izložili su mladi istraživači iz Srbije, Rumunije, Crne Gore, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Makedonije.Tokom Olimpijade organizovana je i konferencija pod nazivom „Stanje i perspektive razvoja tehnike i informatike u školama zemalja Jugoistočne Evrope”. Naglašeno je da se IKT u obrazovanju, bez obzira na teškoće, svrstavaju u jedno veoma moderno područje, u skladu s potrebama XXI veka.

Učenik Krstić Jovan osvojio je specijalnu nagradu računar Samsung Galaxy S3, dok je Lazarov rad u revijalnom delu takođe dodio jako pozitivne komentare.

Radove učenika, kao i neke fotografije možete pogledati u nastavku...