Stefan Jović posetio svoju školu

Prvi Nišlija koji je zaigrao za reprezentaciju Srbije u košarci je Stefan Jović, bivši učenik ETŠ "Nikola Tesla". Svoju školu nije zaboravio što je i potvrdio svojim dolaskom u rodni grad. Sa sobom je poneo i srebrnu medalju sa nedavno održanog Svetskog prvenstva u košarci u Španiji.

Profesori i učenici su sa oduševljenjem dočekali našeg reprezentativca koji ima samo reči pohvale za ovu školu.Odigrao je utakmicu sa razrednim starešinom Zoranom Milosavljevićem jer je kako on kaže, jedva čekao da poraste. Ovom prilikom ispričao nam je anegdotu da je na časovima uvek pričao o košarci, a da mu je profesor Zoran rekao da će sa njim odigrati utakmicu kada poraste i kada nauči da igra jer je još uvek mali. I danas je tako bilo. Na oduševljenje svih, naš bivši učenik koji je završio smer Elektrotehničar računara, i profesor, stali su rame uz rame, i odigrali su revanš utakmicu.

Za veliki uspeh zaslužan je klub "Radnički" iz Kragujevca, a posebnu zahvalnost duguje trenerima: Milanu Josiću iz Niša koji ga je naučio osnovama košarkaških elemenata i Miroslavu Nikoliću, koji ga je usavršio. Za selektora Sašu Đorđevića ima samo reči pohvale jer mu on uliva ogromno poverenje i sigurnost, i bodri ga u svim trenucima. Jović sa respektom priča o košarkašima SAD koji su bili apsolutni favoriti, i da je najlepši doživljaj igrati protiv najboljih svetskih igrača, nisu se uplašili i dostojno su se suprotstavili.Za njega je najveća čast ali i veliko priznanje jer je od najboljeg košarkaša Hardena dobio kačket koji će čuvati celog života.

Stefan Jović je obećao da će sportske manifestacije koje se dešavaju u našoj školi podržati jer mu je Tesla posebno draga i ovom prilikom zahvaljuje profesorima koji su ga tokom školovanja podržavali i bodrili jer njegov uspeh ne bi bio tako veliki. Ostatak slika sa ovog događaja možete pogledati ovde.Šta dalje reći. Svi u školi smo na njega jako ponosni, i od srca mu želimo da sledeći put donese zlatnu medalju.