Humanitarna akcija – Škola za osnovno i srednje obrazovanje „14. oktobar“

12.01.2015.

Predstavnici Učeničkog parlamenta i Bibliotečke sekcije posetili su školu „14. oktobar“ i tom prilikom uručili pakete slatkiša. Poseta je osmišljena kao jedan vid druženja. Povod je bio proslava Dana škole. Uz muziku, na obostrano zadovoljstvo, atmosfera je bila pozitivna, a deca su bila slobodna da pokažu sve svoje  pevačke i glumačke veštine. Opšti utisak je da smo dočekani sa puno ljubavi i poštovanja. Ova poseta omogućila nam je da saznamo nešto više o načinu rada u školi, njenim radionicama (tkačnici, šivari, frizerskom salonu), ali su poseban utisak ostavile učionica „Montesori“ u kojoj se odvija specifičan oblik rada, senzorna soba za opuštanje, kao i celokupan izgled škole u kojoj dominiraju vedre boje i puno zelenila.

Poseta je završena uz obećanje da susret ponovimo u okviru „Tesline nedelje“ kada će učenici škole „14. oktobar“ izlagati svoje radove. Kao izraz zahvalnosti i znak pažnje, učenici naše škole su dobili zahvalnicu od direktora Zorana Nikolića.

Aleksandra Lazović