ELEKTRIČAR

Školovanje za profil ELEKTRIČAR odvija se po kooperativnom modelu obrazovanja čiji su glavni elementi čvrsta saradnja škola i privrede i povećani udeo stručne prakse koja se odvija pre svega u preduzećima. Profil  je razvijen u okviru projekta „Reforma srednjeg stručnog obrazovanja“ koji finansira nemačka vlada, a sprovodi Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju GIZ, u saradnji sa Ministarstvom prosvete nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

Kroz projekat se uvodi i testira kooperativni model obrazovanja zasnovan na elementima dualnog sistema, u skladu sa uslovima u Srbiji.

Učenici nakon uspešnog školovanja po ovom modelu imaju veće šanse da se nakon trogodišnjeg školovanja zaposle. O samom obrazovnom profilu i nastavnom planu možete saznati OVDE.