Zlatna medalja i odlazak na Međunarodni sajam

Nikolić Filip, učenik druge godine sa smera tehničar mehatronike, je član Saveza pronalazača Srbije i sa svojim novim izumom "Rotacioni mehanizam za brzo rezanje okruglih metalnih cevi i punog materijala na cirkularu za metal" učestvovao je na Međunarodnom festivalu inovacija, znanja i stvaralaštva "TESLA FEST" u Novom Sadu. Na festivalu njegov rad je bio zapažen i nagrađen ZLATNOM MEDALJOM. Rezultat toga je i poziv i učešće na XXIII moskovski medjunarodni sajam inovacija i robnih marki Arhimedes 2020, koje se održava 24-27 marta 2020 godine u Kongresno izložbenom Centru "Sokoljniki" u Moskvi. Sajam podržava i promoviše nove tehnologije, inovacije i robne marke, predstavlja ih na međunarodnom tržištu i daje im međunarodni status.

Elektrotehnička škola "Nikola Tesla" daje punu podršku i želi puno uspeha svom učeniku Nikolić Filipu u daljem radu i takmičenju!!!!!!!