Aktuelnosti

NOVA ZLATNA MEDALJA NAŠEG UČENIKA

12.09.2017.
Kik-bokseri Niša još jednom su napravili fantastičan rezultat na Evropskom juniorskom prvenstvu u Skoplju, u konkurenciji 1563 takmičara iz 37 zemalja, održanom od 03. -10. 09. 2017. godine.
Nikoka Lazarević (odeljenje II6), Svetski šampion iz 2016. godine, na prvom Evropskom takmičenju, osvojio je zlatnu medalju do 63, 5 kg, zabeleživši pobede protiv Cascio Franceska (Italija), Anatolii Maksimov (Rusija), i u finalu je slavio takođe sa 3:0 protiv Potuzak Frantiseka (Češka).
Bronzanu medalju na istom takmičenju je osvojio još jedan naš učenik Đorđević Lazar, K-1 - 75kg (odeljenje II7).
BRAVO ZA ŠAMPIONE!!!

Konkurs za stipendiranje

Na osnovu člana 41. Statuta Akcionarskog društva „Elektromreža Srbije", Beograd ("Službeni glasnik RS", br. 88/2016) i Pravilnika o obrazovanju, stručnom osposobljavanju i usavršavanju u EMS AD Beograd br. 1580 od 03.02.2017. godine u Akcionarskom društvu „Elektromreža Srbije" Beograd, v.d. direktora raspisuje konkurs za stipendiranje 15 učenika srednjih elektrotehničkih škola:

• Elektrotehnička škola „Nikola Tesla", Niš

sa ciljem unapređenja srednjoškolskog obrazovanja u Srbiji i pružanjem finansijske i karijerne podrške uspešnim i talentovanim učenicima srednjih elektrotehničkih škola.

Dokument sa detaljima konkursa možete preuzeti OVDE.

Tesla druga u programiranju!!!

Na četvrtom državnom takmičenju iz programiranja, održanom 21.05.2017. godine u Visokoj školi Elektrotehnike i računarstva strukovnih studija u Beogradu, naša škola je osvojila ekipno II mesto. Takođe, prof. Milena Krstić je bila druga u generalnom plasmanu mentora.

Uspeh po kategorijama:

I kategorija – Lazar Stojanović (1. mesto) i Aleksa Nedeljković (2. mesto)

II kategorija – Perica Milošević (2. mesto), Nenad Pešić (5. mesto) i Ilija Radojković (5. mesto)

Čestitamo učenicima i mentorima na postignutim rezultatima i želimo im puno uspeha u daljem radu!!

ROBO-INT invent

Republičko prvenstvo robotike i interfejs tehnolgije

Nakon osvojenih prvih mesta na regionalnom takmičenju u Nišu, učenici trećeg razreda sa smera tehničar mehatronike, učestvovali su na Republičkoj smotri robotike i interfejs tehnologije, učenika srednjih škola, koje je održano 20.maja 2017.godine u Zrenjaninu i ostvarili su sledeće rezultate:

Nikolić Branislav, učenik odeljenja III-5 sa radom, "Automatski sekač", osvojio je 5. mesto. Minić Nikola, učenik odeljenja III-5, sa radom "Solarna meteorološka stanica", osvojio je 4. mesto. Savić Bogdan, učenik odeljenja III-5, sa radom ,"Električni presostat", osvojio je 2. mesto i ujedno se plasirao na međunarodnu olimpijadu istraživačkih radova.

Čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima i želimo im puno uspeha u daljem radu!!!

Obaveštenje za vanredne učenike

Junski ispitni rok odvijaće se po sledećem rasporedu:

Prijava ispita je 15. i 16.05.2017.

Raspored ispita biće istaknut 23.05.2017.

Ispiti su od 01.06. - 16.06.2017.

IGRE NA VODI

Početak u ponedeljak 10.04.2017. Naša škola učestvuje u igrama. Pratite uživo na linku: Igre na vodi

ARDUINO i Državno prvenstvo istraživačkih radova

Na takmičenju ARDUINO kup Srbije, koje je održano 1.4.2017. u Zaječaru učestvovala su dva tima. Rad Automatski sekač, koji su radili učenici Dimitrijević Milorad i Nikolić Branislav, učenici trećeg razreda sa smera mehatronike, sa mentorom nastavnikom Sašom Krstićem, osvojili su 4. mesto a rad Solarni pratilac, koji su radili učenici Đenić Aleksa i Minić Nikola , učenici trećeg razreda sa smera mehatronike ,sa mentorom nastavnikom Radmilom Mitić , osvojili su 5. mesto. Učenici su dobili pohvale od komisije za predstavljanje i odbranu radova. Ponosni smo na njihov uspeh i želimo im puno uspeha u daljem radu!!

Na takmičenju Državnog prvenstvo istraživačkih radova koje je održano 1.4.2017 godine učenici trećeg razreda smera mehatonike Savić Bogdan i Petrović Petar sa mentorom Sašom Krstićem učestvovali su na takmičenju sa radom Električni presostat. Na takmičenju su ostvarili izuzetan uspeh, osvojili su treće mesto. Čestiatamo na ostvarenom uspehu i želimo im puno uspeha u daljem radu!

Poseta Ministra Mladena Šarčevića

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević posetio je danas, 15.10.2016. godine, Elektrotehničku školu "Nikola Tesla" u Nišu i upoznao se sa uslovima rada i ostvarenim rezultatima ove obrazovno-vaspitne ustanove.

Nebojša Sokolović, direktor škole „Nikola Tesla" predstavio je, na sastanku kojem su prisustvovali i predstavnici IT kompanija sa kojima škola ima saradnju, novi obrazovni profil Elektrotehničar informacionih tehnologija, i takmičenje iz informacionih tehnologija Tesla Info Kup saopštilo je Ministarstvo prosvete.

Sokolović je istakao da je novi obrazovni profil nastao kao posledica potrebe tržišta rada.

Ministar Šarčević upoznao je prisutne sa planovima Ministarstva na razvoju obrazovanja u oblasti informacionih tehnologija. „Osim uvođenja informatike kao obaveznog predmeta u osnovnu školu, plan upisa u srednje škole više će biti orjentisan na IT sektor, dok će se povećati i upisne kvote na fakultetima u ovoj oblasti”, rekao je ministar.

„Važno je da školujemo decu za život, a ne za biro rada. Upravo to Ministarstvo ima u vidu kada insistira na dualnom obrazovanju. Da bi zadovoljili potrebe privrede i investitora za kvalifikovanom radnom snagom, Ministarstvo je spremno za brzu utakmicu”, poručio je ministar – prenosi Tanjug.