Златна медаља и одлазак на Међународни сајам

> Ученици > Златна медаља и одлазак на Међународни сајам

Николић Филип, ученик друге године са смера техничар мехатронике, је члан Савеза проналазача Србије и са својим новим изумом „Ротациони механизам за брзо резање округлих металних цеви и пуног материјала на циркулару за метал“ учествовао је на Међународном фестивалу иновација, знања и стваралаштва „ТЕСЛА ФЕСТ“ у Новом Саду. На фестивалу његов рад је био запажен и награђен ЗЛАТНОМ МЕДАЉОМ. Резултат тога је и позив и учешће на XXIII московски медјународни сајам иновација и робних марки Архимедес 2020, које се одржава 24-27 марта 2020 године у Конгресно изложбеном Центру „Сокољники“ у Москви. Сајам подржава и промовише нове технологије, иновације и робне марке, представља их на међународном тржишту и даје им међународни статус.

Електротехничка школа „Никола Тесла“ даје пуну подршку и жели пуно успеха свом ученику Николић Филипу у даљем раду и такмичењу!!!!!!!